Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ČSSD to už vymyslela ...

25. 08. 2013 12:26:28
Tak nám Bohůš představil ten zázračný program v bodech, se kterým půjdou spasitelé do voleb. Bůh nás chraň, aneb pár komentářů k těm spásným bodům:

1. Podpora vzniku nových pracovních míst a nastartování hospodářského růstu veřejnými investicemi - jinak řečeno, když si ekonomika nepomůže sama, nalijeme do ní peníze formou investic, především do blbostí, ze kterých půlku rozkrademe, aby bylo z čeho platit stranu a naše kápa. Je jasné, že to bude na dluh, ale s jeho splácením si dělat starosti nemusíme, však na Řecku je krásně vidět, že dluhy se splácet nemusejí. Otázkou však je, jestli to ještě budou chtít zatáhnout Němci za nás ...

2. Zpřehlednit výběr daní (majetková přiznání, registrační pokladny) - Jinak řečeno, milí občané, když nechcete platit dobrovolně, protože to stejně rozkrademe, tak vám naházíme ještě pár klacíků pod nohy, zvýšíme náklady a pokud i tohle budete očůrávat, pak vás normálně zavřeme. A abychom se aspoň trochu zavděčili voličům, zavedeme majetková přiznání, abychom věděli, kolik toho kdo má a mohli ho případně oškubat nějakou tou speciální daní či přirážkou. Je jasné, že nás a našich kámošů, kteří nám spravují nakradené majetky se to týkat nebude.

3. Kontrola kvality potravin - však populismu se meze nekladou. Lidi jsou naštvaní, když vidí co baštěj. No, ale je třeba taky dodat to B, kvalitní potraviny budou dražší než to napíchané maso vodou. Však par teplých fleků pro kámoše na na inspekcích musíme vyrobit. A zdražování není v programu a kdyby na to náhodou došlo, tak to přeci můžeme regulovat, to už umíme dobře.

4. Přísná regulace cen energií, vody a tepla - Už jsme si nahrabali par stovek miliard a lidi to trocha prokoukli a jsou řádně naštvaní. Tak to otočíme a pořádně to zařízneme, my už jsme ty naše fotovoltaiky stejně prodal za dvojnásobek ceny obvyklé ČEZu. Nebo snad ne soudruhu Hašku z Čebína? Jo omluva, ta fotovoltaika patří nějakému advokátovy, já zapomněl.

5. Zvyšování minimální mzdy - Tak když to nechce trh udělat sám, protože je přebytek pracovní síly a výkon je zhola bídný, tak to nalinkujme zákonem. Však trocha populismu směrem k těm co mají nejméně neuškodí a hlasy přinese. Následky budou ale horší - zdražíme trocha zboží, par lidí bude propuštěno, ale na druhou stranu, zvedne se výkon zaměstnanců, protože budou muset dělat o 30% více a do eráru nateče trocha více peněz za ty daně z příjmu. Hezky potichu obereme ty nejchudší, zdražíme pracovní sílu a zahraniční investoři raději půjdou do Polska nebo na Ukrajinu, kde je to levnější. Nebo ty odchody zakážeme zákonem? Taky možnost.

6. Zrušení všech zdravotnických poplatků s výjimkou příspěvku na stravu v nemocnici - Tak tohle chybět nemůže, urvali jsme na tom poslední krajské volby a tohle na voliče tuta zabírá! To by člověk nevěřil, kolik hlasů se dá koupit za tři pětky. Trocha mi to připomíná Jídáše. Každý hlas dobrý, však ve zdravotnictví už díra je a pokud bude o něco málo větší, toho si nikdo nevšimne, tedy, dokud se to nesesype a to se stane až těm prokletým pravičákům.

7. Pomoc mladým rodinám - Mam mladou rodinu se třemi dětmi a pokud mi chcete pomoci, nechte mě na pokoji! Tak jednoduché to je. Nebo snad chcete rozdávat? Plínkovné, dudlíkovné, byt zdarma (jen pro paterčata) nebo snad těch 220 tisíc co dostane manželka za celou mateřskou roztáhnete pro jistotu do šesti let, aby chudinka nemusela makat? Děkuji, nechci!

8. Návrat valorizace důchodů podle míry inflace - Fajn, a z čeho to zaplatíte soudruzi? Na tohle zdanění bohatých asi stačit nebude. Jo stropy a vyšší sociálka? No tak jo, však když do řiti, tak s rozběhem. Nezapomeňte ale soudruzi, že ty vyšší odvody mi budou chybět v té mladé rodině! Zvýšíte tím náklady na práci a investoři zase půjdou směr východ. A zase bude více nezaměstnaných, škoda.

9. Kvalitní školství, bezplatné vzdělání na VŠ - Jo, tohle je dobrý nápad, ale jak to chcete udělat? Pokud to myslíte vážně, tak je třeba zvednout platy učitelům aspoň o jednou tolik, aby ten brak a powl co tam nalezl, protože se nikde jinde neuchytil zmizl. Ne, to ne, to by bylo asociální a rozhodně na to nebude. Tak uděláme nějaké ty softwary, zadotujeme (čti rozkrademe) a pak se uvidí. Školství je ale především o kvalitních lidech a tohle fungovat nebude.

10. Zákony pro ochranu před lichvou a exekutory - Jo, tohle lidi rádi uslyší, obzvláště, když nebudou muset splácet dluhy. No, než dělat ochranu bez kondomu, to raději srovnejte justici, zkraťte průměrnou délku řízení z 3.000 dnů na 300 dnů. Pak si to kdejaký lupínek rozmyslí, zda bude dělat levárny.

11. Přehodnocení církevních restitucí - Ukradli jsme to jednou, no co, ukradneme i podruhé. Závist našich voličů vůči těm co něco mají je nekonečná, tak proč ji nevyužít. Navíc to má jeden pozitivní důsledek pro nás. Z toho majetku co by církve mohli dostat by se nedalo krást. V Lesech ČR by toho moc nezbylo, v Pozemkovém fondu ČR taky ne, že pane Zgarbo (ČSSD)!? A pak ty miliardy co by se museli platit církvím každý rok! To jim raději zaplatíme více každý rok na jejich gáži jako doposud. Bude tak z čeho krást a do "sociální sféry" nám nepoleze nějaká církev, ještě by ji lidi mohli volit místo nás. A památky, no ty právě musíme opravovat v duchu Buštěhradu!

A to nepadlo ani slovo o zvýšení daní ač se to plánuje. Prostě ČSSD chce jen prosadit dobře fungující stát včetně svinstev jako je dvojí zdanění, aby bylo z čeho vůbec krást. Takový stát ti závistivci, naši voliči, přeci chtějí. Sice dobře fungující pro změnu pro mafiány z ČSSD, ale ještě nějakou dobu fungující. Tihle bratři v triku už tu sedí léta a nesou nepochybně podíl na dnešním marasmu. To si ale Bohůš nikdy nepřipustí a raději bude plivat na pravici, že prý může za recesi, že prý může za rozkrádání, ale ono je to asi tak, že jeden za 18 a druhý bez dvou za dvacet ...

Jediné co mě z tohoto vychází, že si nejdříve budou muset lidi praštit hlavou o zem a zobnout si trocha hlíny, než pochopí, jak to s nimi Bohůš vlastně myslí. Respektive jak to myslí s jejich penězi ve vlastní kapse. A tak by lépe ČSSD sedlo předvolební heslo: "S námi do řiti a to s rozběhem".

Autor: Petr Ugrin | neděle 25.8.2013 12:26 | karma článku: 32.87 | přečteno: 1190x

Další články blogera

Petr Ugrin

Vybírat daně ANO!

Chápu snahu vllády pořádně vybírat daně, nicméně platit daň z toho, že jsem dle zákona jinou daň ztržil a řádne odvedl, je na hlavu postavené. Takovéto daně nikdy platit nebudu i kdybych do kriminálu měl jít! Jde o princip!

13.5.2016 v 7:15 | Karma článku: 34.87 | Přečteno: 2798 | Diskuse

Petr Ugrin

Kdo jsou Češi? Že by převlečení Nemci? V.

Naposledy to byl Přemysl I., o kom jsem psal. O panovníkovi, který nadevší pochybnost učinil dvě věci, které až do dvacátého století přetrvali.

3.4.2015 v 0:00 | Karma článku: 7.61 | Přečteno: 247 | Diskuse

Petr Ugrin

Kdo jsou Češi? Že by převlečení Nemci? IV.

Pojďme pokračovat dále s Přemyslovci. Doba, kterou tu ve zkratce probereme byla zlatým věkem Přemyslovců a je základem toho, co si dnes myslíme, že je základem naší státnosti.

1.4.2015 v 0:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 172 | Diskuse

Petr Ugrin

Kdo jsou Češi? Že by převlečení Nemci? III.

Posledně jsme zkončili prvním Přemyslovcem, Bořivojem I. Osobně období Přemyslovců zbožňuji, protože je plné národních buditelských perel, které realitu minuly velkou oklikou.

30.3.2015 v 10:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 123 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Martin Braun

Superdebata aneb tak koho?

Sledoval jsem na ČT 1, ze záznamu, superdebatu. Upřímně řečeno, nevím proč se jmenovala superdebata, spíše bych jí nazval superprůser.

20.10.2017 v 4:59 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Aleš Kubíček

Páni pitomci

Ne, to neoslovuji naše politiky a poslance. Těmi pány jsme dnes my, pitomci budeme až zítra. Sledujíc srdnatý boj o naše lepší příští, kdy je využívána ta nejzákeřnější munice k převýšení soupeře jeho ponížením místo argumenty.

20.10.2017 v 0:00 | Karma článku: 6.49 | Přečteno: 145 | Diskuse

Miloš Krejník

Záchrana právního státu, aneb jak volit v roce 2017?

"... tak to je takové Palermo, které jsme tu ještě neměli." To jsou slova pana Zaorálka a já s ním v tomto výjimečně souhlasím. S tímto výrokem úzce souvisí skutečnost, že nadcházející volby jsou jiné, než u nás bylo zvykem.

19.10.2017 v 23:59 | Karma článku: 7.38 | Přečteno: 166 | Diskuse

Jan Hajek

PROČ, KOHO A JAK VOLIT

Proč vůbec, koho, jak? Co mě, jako voliče nejvíce zajímá? Nebo lépe, co by mě zajímat mělo? Odpověď není složitá. Čtěte víc...

19.10.2017 v 22:45 | Karma článku: 4.41 | Přečteno: 246 | Diskuse

Pavel Kamas

Vím, jak zítra dopadnou volby

Právě skončila televizní debata na Nově. Babiš a Zaorálek si odmoderovali předvolební diskusi. Měli i časoměřiče Korantenga. A po tomto televizním zážitku už vím, proč vyhraje Andrej Babiš.

19.10.2017 v 21:54 | Karma článku: 18.25 | Přečteno: 894 | Diskuse
Počet článků 51 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1766
Milující, ale tvrdý a nesmlouvavý otec. Jsem přesvědčený Thatcherista, protože už jsem dávno vyrostl z obecného klišé, že existují i věci co jsou zadarmo.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.