Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdo jsou Češi? Že by převlečení Nemci?

24. 03. 2015 10:52:50
Zvednout Čecha ze židle není až zase tak těžké, stačí říci pravdu. Vždy se bavím tím, jak mnozí lidé z pohledu historie dosáhnou tak do roku 1918 a pokud jsou dobří, tak až k „národním buditelům“.

Baví mě číst jejich sprostá vyjádření, když jim člověk ve zkratce předloží pravdu. Ta naše národní uvědomělá školní propaganda je prostě sladká. Kde je ale pravda? Nebudu psát knihy, ale pokusím se to shrnout do pochopitelných celků. Stačí otevřít knihy, né ty školní, a číst mezi řádky. Lidské „pudy“ jsou stejné dnes jako před tisíci lety a tak není těžké tu pravdu najít. Tohle povídání není na jeden blog, ale stojí za to si s tím tu práci dát.

Začněme ale popořádku, v době, kdy Augustus vládl Římu a zde se začali dít první věci, které se dnes ani neučíme, ač je denně užíváme. Že by to byl záměr? Nebud psát knihu, ale zkusím lidsky podat to co v těch knihách najdete mezi řádky.

Píše se rok 0, v provincii Judea „ukřižovali jednoho člověka, protože říkal, že by se lidi k sobě měli chovat lépe“. A co se dělo u „nás“? Řím a jeho hranice končili na Dunaji. Posádky jako Windobona, dnešní Vídeň je záma každému. V naší, listnatými lesy pokryté zemi, se proháněli nějací keltové. Ano, ti keltové co tu začali vařit pivo dávno před panem Grollem. Byli to lidé, co žili v kmenech a jeden z nich označili Římané za Bóje a jejich zemi za terre Boemorum, tedy zemi Bójů. Je tedy zřejmé, že název naší země není slovanský, nepřišel s ním jakýsi prafotr Čech, ale pochází z říámského označení pro území jednoho keltského kmene. Tedy česká Bohemia má první velkou trhlinu a čeští uvědomělí národové začínají tiše vrčet!

Název pro naši zem nám zůstal dodnes, říkáme ji Bohemia, Němci ji říkají Bohmen. Na hrobech králu v katedrále sv. Víta naleznete do kamene vytesáno rex Boemorum. Tedy je to s námi dodnes, české a ani šlovanské to rozhodně není.

Evropou se v pátém století prohnali Vandalové (Germáni) a v závěsu i Slované. Ať to byli ti či oni, jednalo se o kmeny migrující na západ. Pochybuji, že řešili svoji národní příslušnost. Řešili především plné žaludky a bylo jim zcela jedno, zda pobijí „bratry Slovany“ nebo nějaké nedáviděné Germány. Slované došli v závěsu za Germány až do dnešního Saska, Pruska. Toto je velmi důležitá informace a budu se k ní mnohokrát vracet tak jak půjde čas. Tedy Češi nejsou ti nejzápadnější „Slované“, potomci těch nejzápadnějších žijí dnes v Sasku a muiví německy – taktéž důležitá informace. A to poslední co je nutné říci ke Slovanum je, že vlastně ani nikdo pořádně neví odkud přišli.

Posuňme se ale dále, Evropa po stěhování národů si začíná sedat a v naší kotlině plné kmenů se vytváří první jakýsi stát. Frank jménem Sámo prý sjednocuje Slovany a postaví se jakýmsi Germánům. Vžijme se ale do té doby, pravda bude poněkud jiná než nás učili. Když Vandalové protáhli Evropou, získali i římský císařský trůn. Ano, poslední římští císaři byli Germáni! Z toho posléze přes dvě staletí chaosu a bojů o moc vybublá Franská říše, pohrobek starého Říma. Toto je velmi důležité, protože mezi Římem a Svatou říší římskou vakuum nebylo a lidi to v této kotlině velmi ovlivnilo. Ještě se k tomu jistě vrátíme. Zpět ale k Sámovi. Sámo byl pravděpodobně Germán, Frank. Byl to obchodník co se vydal za bohatstvím na východ a v naší kotlině našel bandy pobýhajících „Slovanů“. To byla příležitost! Sámo sice nevytvořil stát, jak je známe dnes, ale obchodními praktikami to tu trochu zkulturnil, přinesl zvyky starého Říma a začal „Slovanům“ vštipovat Germánské stereotypy.

Sámovi se dařilo, byl pravděpodobně dosti bohatý a měl moc. To bylo magnetem pro jiné Franky, jako byl třeba Dagobert I. A tak se Dagobert vydal si vzát to co mu právem silnějšího náleželo. Prý se Sámo a Dagobert srazili u nějakého Wogastisburgu. Tedy alespoň dle Fredegardovi kroniky. Zajímavé je, že všude jsem četl a ve škole byl učen, jaké to bylo velké slovanské vítězství nad Germány. Krásná ukázka kroucení historie, lží a masáže zdejších lidí, ústící v krátkozraké národní uvědomění.

Wogastisburg, co to vlastně bylo? Víme, že to bylo opevněné město. Nikdo ale dodnes neví, kde to opevněné město bylo! Všiměte si také toho krásného německého názvu pro slovanské město, toto nám zůstalo dodnes – Budweiz, Tropau, Brun atd. Ale zpět k bitvě, vžijme se do tehdejší doby a použijme mozek. Značně bohatý Germán Sámo, který zbohatl a získal moc svým obchodem se zdejšími křováky, promiňte, Slovany, naštval své neméně bohaté germánské sousedy. Nešlo o nějaké Slovany nebo Germány, šlo o peníze a moc, tak to bylo prosté. Zvítězil Germán Sámo a Masaryk a jemu podobní z toho udělali vítězství Slovanů. Totální blbost, která se dodnes učí ve školách!

Už jen na tom co jsem napsal jsou vidět první známky těch polopravd a lží, které máme pod kůží. Jak budu pokračovat v psaní, bude tech perel více a více a nakonec se snad doberu i odpovědi na otázku v nadpise.

Autor: Petr Ugrin | úterý 24.3.2015 10:52 | karma článku: 0.00 | přečteno: 159x

Další články blogera

Petr Ugrin

Vybírat daně ANO!

Chápu snahu vllády pořádně vybírat daně, nicméně platit daň z toho, že jsem dle zákona jinou daň ztržil a řádne odvedl, je na hlavu postavené. Takovéto daně nikdy platit nebudu i kdybych do kriminálu měl jít! Jde o princip!

13.5.2016 v 7:15 | Karma článku: 34.87 | Přečteno: 2798 | Diskuse

Petr Ugrin

Kdo jsou Češi? Že by převlečení Nemci? V.

Naposledy to byl Přemysl I., o kom jsem psal. O panovníkovi, který nadevší pochybnost učinil dvě věci, které až do dvacátého století přetrvali.

3.4.2015 v 0:00 | Karma článku: 7.61 | Přečteno: 247 | Diskuse

Petr Ugrin

Kdo jsou Češi? Že by převlečení Nemci? IV.

Pojďme pokračovat dále s Přemyslovci. Doba, kterou tu ve zkratce probereme byla zlatým věkem Přemyslovců a je základem toho, co si dnes myslíme, že je základem naší státnosti.

1.4.2015 v 0:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 172 | Diskuse

Petr Ugrin

Kdo jsou Češi? Že by převlečení Nemci? III.

Posledně jsme zkončili prvním Přemyslovcem, Bořivojem I. Osobně období Přemyslovců zbožňuji, protože je plné národních buditelských perel, které realitu minuly velkou oklikou.

30.3.2015 v 10:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 123 | Diskuse

Další články z rubriky Miniblogy

Věra Mrhačová

30. Nejsem žádná kurva

Moje kamarádka začala chodit na taiči, vůbec nevím, co to je, tak mě to ani neuráží, ale ona po pár lekcích zjistila, že čeká trojčata , tak by mě docela zajímalo, co je to za sprostocviky.

19.10.2017 v 17:24 | Karma článku: 10.24 | Přečteno: 697 | Diskuse

Michal Kočí

Epizoda #14: Logr se ptá: New či Old York?

Zamýšlel udělat hluboký a břitký rozhovor. Dle mého se však Logr pouze sklouznul po povrchu. Utekla mu podstata věcí a dokonce i dotazovaný. Posuďte sami.

16.10.2017 v 10:23 | Karma článku: 5.87 | Přečteno: 103 | Diskuse

Jakub Kouřil

Stát by měl fungovat jako hodiny

Tiše a přesně. V poledne oznámit úderem, že je vše v pořádku. Vlaky jezdí, silnice se staví, daně se vybírají a platí.

13.10.2017 v 10:11 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 73 | Diskuse

Jakub Kouřil

Tuha a člověk

Tuha a člověk mají hodně společného. Tuha se vytrácí s napsaným slovem. Člověk se vytrácí s prožitým dnem.

13.10.2017 v 8:43 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 47 | Diskuse

Věra Mrhačová

29. Vezměte mu prs!

Tak to vypadá, že beruška bude vtipná po tatínkovi, který taky občas trpívá těžkou samopobavitelností.

10.10.2017 v 19:07 | Karma článku: 10.06 | Přečteno: 238 | Diskuse
Počet článků 51 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1766
Milující, ale tvrdý a nesmlouvavý otec. Jsem přesvědčený Thatcherista, protože už jsem dávno vyrostl z obecného klišé, že existují i věci co jsou zadarmo.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.